.

.

TTArtisan 35 мм Ф1.4 APS-C Објект Врска Nikon Z Планината Сребро Широк Агол Леќа со Рачен Фокус

TTArtisan 35 мм Ф1.4 APS-C Објект Врска Nikon Z Планината Сребро Широк Агол Леќа со Рачен Фокус

DEN 1988.16

Количина на стоки
Достапно на барање

Дизајниран за APS-C формат mirrorless камери, овој 35mm фиксна фокусна должина нуди еквивалентно фокусно на 52.5 mm - стандард фокусна должина за портрети.Прирачникот се фокусира на објективот им овозможува да работат со предмети со близок фокус растојание од 0.28 м, која се проширува креативните можности и заедно со голем отвор за привлечен фотографии и видеа.Оптички конструкција се состои од 7 елементи организирани во 6 групи.Ниската тежина од само 180 g, леќа е погоден за оние кои не сакаат да носат многу и уште вредност високо-квалитетни снимки.Обложени со мулти-MC слој, расфрлани светлина и ghosting се ефикасно да се намали, што е забележливо во форма на убава контрасти и голема бои.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ