.

.

Блаженство Дрвото - Parboiled Не-хибрид Прст Просо (Домашни Ragi) - 4kg

Блаженство Дрвото - Parboiled Не-хибрид Прст Просо (Домашни Ragi) - 4kg

DEN 863.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Без Конзерванси.Без Адитиви.Пониска цена не значи компромис за квалитет.Ние сме производител за речиси 100 години со седиште надвор од Tamilnadu и сега ние си имаме свој бренд.Купи директно од производителот и да заштедите пари!.Оваа крајна центар на хранливи материи е одличен извор на Железо и Калциум и е многу поздрава алтернатива на ориз.Ве МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ ја : Овие се parboiled не-хибрид зрна.Така, тие можеби нема да никне и ќе биде досадна боја.Но, не-хибрид (домашен/мајчин) различни пакети на вистински хранливи материи во споредба со хибриден оние.Вкупно 4kg - 4 x 1kg Целиот Прст Просо.Состојки : Parboiled Прст Просо.Регионални Имиња : Прст просо е исто така познат како Mandua, Nachni, или Ragi во Хинди), Kelvaragu (во Тамил), Ragulu (во Телугу), и Koovarugu (во Malayalam).Клучни Карактеристики : Не-хибрид (домашни или nattu различни).Природно Глутен-Слободни.Одлична за Дијабетичари.Богата со антиоксиданси.Добар за Здравјето на Коските.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ