.

.

Sinoblu D68 L54 13mm да 16mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка за Серво Мотор, Stepper Мотор

Sinoblu D68 L54 13mm да 16mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница,

DEN 936.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност, Елоксирани Површински Третман, Силни и Издржливи.Вратило couplers тип : двоен страната.Супер вртежен момент : Може да Апсорбираат Вибрациите, Соодветно Голем вртежен момент Пренос.Висока Цврстина,Трајни,и Одличен Одговор,Не е Лесно да се Олабават.Вибрации-амортизацијата : Флексибилни Диск Спојки Форумот Аголна, Радијална и Axial Вратило Поместување во Рамките Дефинирани се Движи.Дијафрагмата Dampens Шок и Torsional Вибрации во Вози Возот.Широк Спектар на Употреба : Флексибилни Спојки е Погодна да се Надомести Axial, Радијална и Аголна Преместувања и Потиснат Вибрации и вртежен момент Шокови за 3 D Печатач DIY Енкодер CNC Рутер Машина Серво Зачекори Мотор.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ