.

.

Дрвени Сортирање & Редење Играчки за Деца Години - Montessori Образовни Учење Играчки Боја за Признавање Сложувач Играчки Блок Загатки Подарок за Момчиња и Девојчиња

Дрвени Сортирање & Редење Играчки за Деца Години - Montessori Образовни Учење Играчки Боја за Признавање Сложувач

DEN 407.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Повеќе да се Забавуваат со Учење - Ова е Почетокот на Образовни играчка за деца од 1-3 години.Им помогне на децата учат бои сортирање, бројот и обликот играчки.На сортирање играчки има светли бои, Вашето дете ќе љубов тоа, различни геометриски форми кои се вклучуваат 5 differents и 5 геометриски форми.Може да побарате од вашето дете за броеви, бои и форми, а потоа обидете се да направите различни комбинации.Тоа им помага да им даде на вашето дете е мозокот на работа надвор додека тие играат.Безбедност за Деца - Направен со Дрвени, и површина која е мазна и нема рабови и агли, совршена големина, многу одговараат на детска рака да се сфати.Покрај тоа, сите делови на оваа дрвени играчки се поголеми од гушење опасност тест цевка, безбедноста на децата да си играат.Голем Образовни Подарок за Деца : Како растат децата, родителите треба префрлајте се вежба детето ум да се стимулира нивната имагинација и способност за учење.Ова редење играчки може лесно да се помогне години за да научат форма и геометрија, изградба на боја за признавање и вежбање на дете простор концепт, како и рака-око координација способност.Ова е одличен избор за роденден подароци, ноќта на Вештерките и Божиќни подароци.Она што Ќе Добиете - ќе добиете форма Редење коцки Содржи 20 шарени дрвени блокови и 1 редење одбор.Совршен образовен играчка која може да се зголеми на бебето способноста на креативност.Совршено големина за години' раце, одличен избор, како патни играчки.Бидете Сигурни Клиенти 100% Задоволни! : Вашето задоволство е наш приоритет.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ни порака ако најде производ не ги исполни вашите очекувања.Ние ќе ви одговори и да го решат проблемот веднаш.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ