.

.

WBBFC 10 Компјутери Мини Микро Граница Вклучите Ролери Лост Рака SPDT Snap МНОГУ Акција

WBBFC 10 Компјутери Мини Микро Граница Вклучите Ролери Лост Рака SPDT Snap МНОГУ Акција

DEN 2181.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Diamension : 20 x 10 x 6mm (L X W X H).Номинална напон : AC 125 V-250 V.Моменталната оценка : 5 A.PCB Терминали Коло.Со Ролери Лост Граница.Работи на принцип : Со надворешна механичка сила трансмисиски елементи (со иглички, копчиња, лост, ролки, итн.) ќе се користи за да се принуди акција на полињата за производство на полињата за моментален акција акција кога се префрли до критична точка, па се движат контакт со фиксна контакт пролетта на крајот на акција точка брзо on или off.Кога силата е отстранет на дискот компоненти, акција полињата за производство на повратно дејство на сила пренос елемент обратна удар кога на акција достигнува критична точка reed, моментален обратна акција.Функција : контакт проред е мал,краток удар акција,според моќта на мал,брз-пауза Апликација : Примени во компјутерски глушец, автомобил глувчето, автомобили, електронски производи, комуникациска опрема, воени производи, тест инструмент, гас бојлер, гас режач, мали дома апарат, микробранова печка, електричен ориз шпорет, кружи топката поддршка на опрема, медицинска опрема, градење на автоматизација, електрични алатки, др.Пакет се Вклучени : 10 PCS * KW12-3 Микро Ролери Лост Рака Нормално Отворен Тесна Граница Вклучите.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ