.

.

ABALDI DC 12V Преносни запалка приклучок за Возач за Ел Жица Неонски Светлина, 1-5M Electroluminescent Возачот

ABALDI DC 12V Преносни запалка приклучок за Возач за Ел Жица Неонски Светлина, 1-5M Electroluminescent Возачот

DEN 167.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Употреба на вашиот автомобил да се акцент таблата, кат панел, креирајте ваш сопствен DIY декорација автомобил или мотор.Добар Квалитет ЕЛ Жица Инверторот, погоден за 1-5 M LED ЕЛ жица светлина, преносни и лесно се вклопува во вашиот џеб.Доаѓа со женски брзи конектори, инсталиран да Машки Конектор, треба да поврзете во само парична казна.Таму ќе биде малку бучава кога се користи производот се должи на нивната работа принцип.Ние обезбедуваме 12-Месечен Замена Гаранција, со состојба на 30 Дена Гаранција за враќање на Парите, Пријателска Поддршка на Корисниците на.Спецификации : Име на Производ : Преносни запалка приклучок за Driver Connectors : 2 Пол Female Power : DC 12 VFit ЕЛ Жица Должина : 1-5 MMain Материјал : Plastic Color : Black Package Содржина : 1 x запалка приклучок за Driver Inverter големина : 4 x 1.9 2.3 x cm / 1.6 x 0.75 x 0.9 во(L*W*H).Молиме Забележете : се Избегне прекумерна влечење или виткање на ЕЛ жица кога тоа е инсталиран.Се избегне прекумерна струја на текст.Номинална струја е 100-500m A.Исклучување на електрична енергија брзо кога ЕЛ жица не светло за да се избегне оштетување на вашиот ЕЛ инвертор.Таму може да биде краток или отворени кола во ЕЛ жица.НИКОГАШ не се применуваат сила за да ЕЛ инверторот без ЕЛ жица се во прилог.Тоа може да го оштети вашиот ЕЛ инвертор.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ