.

.

Нови Lon0167 DC 3-жица 6-36V на 300mA 2mm PNP НЕМА Пристап Сензор за Близина Switch LJ8A3-2-Z/BX(DC 3-Leiter 6-36 ν 300mA 2mm PNP НЕ Näherungsschalter LJ8A3-2-Z/BX

Нови Lon0167 DC 3-жица 6-36V на 300mA 2mm PNP НЕМА Пристап Сензор за Близина Switch LJ8A3-2-Z/BX(DC 3-Leiter

DEN 250.56

Количина на стоки
Достапно на барање

Име на производ : Индуктивен Близина Прекинувач;Модел : LJ8 A3-2-Z/СТРАНА ;теоретска настава : Индуктивен Сензор;Жица Тип на : DC 3 Жица Тип (Црна, Кафена, Плава).Вклучете Изглед Тип : Цилиндар Тип, Метална Школка;Излез Тип на : PNP NO(Нормално Отворен);Дијаметар на Колона Сензор : 8mm;Откривање на Далечина : 2mm.Напон : DC 6-36 V;Тековната Излез : 300m A;Одговор на Фреквенција : 0.5 k Hz;Откривање на Објект : Железо.Вкупна Големина : 5 x 1,5 см/2" x 0.6" (L*W);Должина на Кабел : 1.2 m/47";Надворешен Материјал : Пластика, Метал(Gesamtgröße : 5 x 1,5 cm / 2 "x 0,6' (L * W); Kabellänge : 1,2 m / 47 '; Externes Материјал : Kunststoff, Metall.Net Тежина : 26g;Боја : Сребро на Ѕвонење, Сина, Сива;Пакет Содржина : 1 x Индуктивен Близина Прекинувач(Nettogewicht : 26 g; Farbe : Silberton, Blau, Grau; Packungsinhalt : 1 x induktiver Näherungsschalter.DC 3-жица 6-36 V на 300m A 2mm PNP НЕМА Пристап Сензор за Близина Switch LJ8 A3-2-Z/BXPower снабдување превртена поврзување заштита од краток спој заштита, не-контакт откривање на уредот.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Користи широко во машинската индустрија, фреквенцијата на импулси и други автоматски систем за контрола.Опис на German DC 3-Leiter 6-36 ν 300m A 2mm PNP НЕ Näherungsschalter LJ8 A3-2-Z / BXProduktname : Induktiver Näherungsschalter; Modell : LJ8 A3-2-Z / СТРАНА; Theorie : Induktiv; Kabeltyp : DC 3-Kabeltyp (Шварц, Браун, Blau) Schalterscheinungstyp : Zylindertyp, Metallgehäuse; Ausgabetyp : PNP NO (Нормално Отворен); Durchmesser дер Säule : 8 mm; Erfassungsabstand : 2 mm Versorgungsspannung : DC 6-36 ν; Stromausgang : 300m A; Ansprechfrequenz : 0,5 k Hz; Objekt erkennen : Eisen Gesamtgröße : 5 x 1,5 cm / 2 "x 0,6' (L * W); Kabellänge : 1,2 m / 47 '; Externes Материјал : Kunststoff, Metall Nettogewicht : 26 g; Farbe : Silberton, Blau, Grau; Packungsinhalt : 1 x induktiver Näherungsschalter.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ