.

.

Jaytrue 115 КОМПЈУТЕРИ Магија Град Дрвени Градежни Блокови Поставени, Азбука, Броеви, Шарени Згради, Големи Кат Загатка, Големо Дрво Блок Редење Играчки, Учење Образовни

Jaytrue 115 КОМПЈУТЕРИ Магија Град Дрвени Градежни Блокови Поставени, Азбука, Броеви, Шарени Згради, Големи

DEN 943.20

Количина на стоки
Достапно на барање

[115 КОМПЈУТЕРИ + КАТ ЗАГАТКА] 115 парчиња на повеќе форми & бои, печатени со букви, броеви и зборови.Магацинот разноврсна парчиња на врвот на забавни кат загатка за да се изгради вашиот совршен сон градот, додека предизвика имагинацијата и креативноста. [ШАРЕНИ ЗГРАДИ] Создаде уникатен шарени cityscapes исполнет со разни висок пораст згради, продавници, автомобили, дрвја, и интерактивна парчиња.Изградба на важни јавни згради, како училишта, полициски станици, супермаркети, кафулиња, банки, музеи, и повеќе. [КРЕАТИВНО УЧЕЊЕ] Научат азбуката, броеви, бои и форми за ефикасно развивање на сите видови на когнитивните, моторните и социјалните способности.Збогатете го вашето дете интелигенција и промовирање на детскиот развој преку ангажирање на активната игра и родител-дете изведба. [СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ на] Високо-квалитетни трајни буковата со мазна круг рабовите за да се обезбеди сигурна игра и лесно алчни.Сите парчиња се BPA-free и доаѓаат во различни не-токсични светла разиграни бои да се направи на сите видови на различни структури. [БЕЗБЕДНО и ЗАБАВНО] ги Исполнува упатствата за НАС играчка стандарди за безбедност (CPSIA & ASTM) и е сертифициран lead-free, phthalate-бесплатно, и не-токсични за секојдневна игра.Идеален за инспирирање на интелектуална игра и бескрајни часови на забава редење и градење на градови.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ