.

.

ОРГАНСКИ KODO ПРОСО - USDA Органски, Глутен Слободни, Не се ГМО. 500grams, Пакет од 3

ОРГАНСКИ KODO ПРОСО - USDA Органски, Глутен Слободни, Не се ГМО. 500grams, Пакет од 3

DEN 864.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Лесно да се вари, како што тоа содржи голема количина на lecithin.Богати со диетални влакна.Богата со антиоксиданси како полифеноли.Добар извор на витамини како Витамин Б6, Ниацин, фолна киселина и минерали како што се калциум, железо, магнезиум и цинк.Kodo Просо еден од античките зрна на светот, се одгледува во сушните региони во Индија.Нивната еластичност прави органски по природа и storehouse на хранливи материи.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ