.

.

Сите намена, Custom Name Етикети, Повеќе Бои И Големини, Водоотпорен, Микробранова печка И машина за миење Садови Безбедно, Миење И Фен Безбедно, Дневните Етикети, Налепн?

Сите намена, Custom Name Етикети, Повеќе Бои И Големини, Водоотпорен, Микробранова печка И машина за миење Садови

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно на барање

ОВОЈ ПРОИЗВОД СЕ СОСТОИ ОД ДВА ТИПА НА ЕТИКЕТИ.ЕДЕН ТИП ЗА ОБЛЕКА И ДРУГ ВИД ЗА СÈ ДРУГО.БИДЕТЕ СИГУРНИ дека ЌЕ се ИЗБЕРЕ ТОЧНИОТ ЕТИКЕТИ ДА ги исполни ВАШИТЕ NEEDSClothing Labels Маици, чорапи, панталони, или јакни, железо-на етикети важат за повеќето ткаенини, и трансфер во помалку од 10 секунди!Овие трајни железо-на етикети се меки и се водат со облека што ги прави удобен за носење мијат по миење.Тие работат најдобро за 100% памук, 100% полиестер, памук-поли мешавина, или Lycra/spandex ткаенини.Апликацијата ги презема само секунди, но labels ќе трае со години.Сè Друго Етикети Персоналните, водоотпорен, машина за миење садови безбедно, име етикети со вашето дете или бебе името.Ги користите на шишиња со вода, ручек кутии, тетратки, училишен папки, внатре назад пакети и ручек кутии, за бебе шишиња, храна контејнери, и повеќе.И двата вида на етикети се достапни во еден или мулти-големина на пакети.Мулти-големина на пакети содржат следниве етикети : 60 Labels Pack1.8" x 0.5" - 30 Labels2.3" x 0.6" - 24 Labels3.1" x 0.8" - 6 Labels108 Labels Pack1.8" x 0.5" - 40 Labels2.3" x 0.6" - 32 Labels3.1" x 0.8" - 18 Labels3.7" х 1.0" - 10 Labels4.6" x 1.2" - 8 Labels154 Labels Pack1.8" x 0.5" - 50 Labels2.3" x 0.6" - 40 Labels3.1" x 0.8" - 36 Labels3.7" х 1.0" - 20 Labels4.6" x 1.2" - 8 Labels201 Labels Pack1.8" x 0.5" - 60 Labels2.3" x 0.6" - 56 Labels3.1" x 0.8" - 48 Labels3.7" х 1.0" - 25 Labels4.6" x 1.2" - 12 Labels Даде нашиот етикети за да се обидете.Ние гарантираме дека нема да биде разочаран.Среќен Шопинг! ~На JKena Дизајни Тим рачно изработени во Њу Џерси, САД.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ