.

.

EGMONT Manuka HONEY Мед - MGO 50+ multifloral 17.6 оз Оригиналот од Нов Зеланд (500g)

EGMONT Manuka HONEY Мед - MGO 50+ multifloral 17.6 оз Оригиналот од Нов Зеланд (500g)

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно на барање

НАЈЧИСТА & НАЈДОБРИТЕ SUPERFOOD MANUKA HONEY – Со пристап до најоддалечените земјиште во Нов Зеланд достапни само со хеликоптер, Egmont Мед пчела коприва се наоѓа длабоко во внатрешноста на најдобри Manuka шуми во светот.ПРИРОДАТА НАЈДОБРИТЕ SUPERFOOD – неверојатни природни крем вкус на Egmont Мед е одлична за дополнување пијалаци и здравје пијалоци или алтернативно може едноставно да биде симната на лажица секое утро со појадок како општо здравје-удар.ЦЕЛОСНА СЛЕДЛИВОСТ & КВАЛИТЕТ ПРОВЕРКИ – Нашите блиски мрежа од пчела голманите се избрани врз основа на екстремно високи стандарди за квалитет.Во Egmont Мед веруваме дека ова е најдобар начин за да се обезбеди целосна следливост на нашите синџирот на снабдување, овозможувајќи ни да се провери квалитетот на секоја операција во рамките на нашата мрежа.УВЕРЕНИЕ & ЛАБОРАТОРИСКИ ТЕСТИРАНИ : Egmont е Manuka Honey содржи најмалку 50+ MGO/kg.Manuka Honey 50+ MGO популарната врвен квалитет мед со MGO содржина од најмалку 50 mg/kg убедува со својата казна зачинета вкус и активна безбедност и ефикасност.Нашите Manuka Honey MGO 50+ развива неговиот ефект и кога се зема орално и кога се користи надворешно.Примена на Manuka Honey Една половина за да полна лажичка на ден е доволен, кој треба да биде полека се стопи во устата.Можете исто така да го распушти Manuka Honey MGO 50+ во чај, млеко или вода (не над 40°C за да се добие ефективно ензими).Вистински Manuka Honey од Нов Зеланд Egmont Manuka Мед се добива од цветот нектар на Manuka буш и произведени на одржлив пчеларството.Нашиот мед доаѓа речиси исклучиво од убава Taranaki регионот околу величествен Планината Egmont.Manuka honey е познат во целиот свет по своите уникатни особини.Сертифициран MGO етикета гарантира дека Egmont Manuka Honey содржи најмалку 50 mg/kg methylglyoxal.Оваа вредност е тестирана во независна лабораторија.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ