.

.

КАМИЛА Мажите е Лесен Дожд Јакна Водоотпорен Мантил Windbreaker Маскирани Активна Надворешна Школка Јакна за Пешачење Работа

КАМИЛА Мажите е Лесен Дожд Јакна Водоотпорен Мантил Windbreaker Маскирани Активна Надворешна Школка Јакна за

DEN 1295.76

Количина на стоки
Достапно на барање

100% Полиестер.Патент затворање.ВОДООТПОРЕН & RAINPROOF : Нашата КАМИЛА мажите windbreaker може да се спротивстави на ненадејни дождови за време на вашиот отворено патувањето, поради неговата 75 D*160 D полиестер Taslan ткаенина и водоотпорен полу-транспарентен слој.Оваа дожд јакна врши добро во windproof и водоотпорен, да ги задржи сите-ден сува во брзината и дождливо.ДИШЕ & ЛЕСНА : мрежа поставата ви држи дише и фитили влага брзо, па вие не сте добивање испотени дури и по завршувањето на работното време на носење.WINDPROOF : Висока јака, навивам-далеку аспиратор со прилагодливи drawstring, еластична ракави, drawcord полите и патент пред лета.Сите детали пријателски дизајниран со овој правец прекинувач за удобен одговара и чување ќе се загрее во blustery дена.ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ & МОДЕРЕН: Оваа тренингот секојдневен дожд јакна вклучува Внатре пространа џеб, 2 надвор zippered џебови, тоа е одлично за чување на пари, клучеви, телефон, паричник, пасош и сл.Лабава класичен стил го прави повеќе слободни и удобно.MULTIPURPOSR : Нашата надворешна облека погодна за отворен спортски, отворено работат, патуваат, велосипедизам, пешачење, качување, риболов, кампување, лов,едрење,кампување и секојдневно носење.Одличен избор, во пролет, есен и зима.Се носат како јакна , и слој облека под како ви се допаѓа.СПЕЦИФИКАЦИЈА : .Стил : машки 1-Слој Windbreaker.Материјал:100% Полиестер.Боја : Црна, Темно сино море.Совршен за : Пешачење, picnicking, кампување, риболов, велосипедизам и секојдневно патување.Тежина : 0.57 кг.КАРАКТЕРИСТИКИ : .Rainproof Материјал : Оваа мажите windbreaker може да се спротивстави на ненадејни дождови за време на вашиот отворено патувањето, поради неговата 75 D*160 D полиестер Taslan ткаенина и водоотпорен полу-транспарентен слој.Прилагодливи Ткаенината : На кука и јамка fastener на ткаенината може да се прилагоди за удобен одговара и подобрени windproof ефект.Совршен за пешачење, кампување, picnicking и други активности на отворено.Професионално Windproof : ветер бариера е формирана со цел да го блокира студен ветер од страна на патент пред лета и прилагодливи висока јака, имајќи топла во blustery дена.Добро Прилагодени : Се скроени за да ги собере многу видови на телото облик, таа нуди еден не-рестриктивни одговара за да се овозможи природно и лесно се водат.Чиста боја и класичен стил да те направи стилски со оваа јакна.Дише : Mesh поставата ви држи дише и фитили влага брзо, па вие не сте добивање испотени дури и по завршувањето на работното време на носење.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ