.

.

Затворен Квалитетот на Воздухот Метри, Инфрацрвена CO2 Следење за Откривање на CO2, Температурата и Релативната Влажност на Воздухот, 400~5000ppm Спектар на CO2 со Аларм Дет?

Затворен Квалитетот на Воздухот Метри, Инфрацрвена CO2 Следење за Откривање на CO2, Температурата и Релативната

DEN 1790.40

Количина на стоки
Достапно на барање

【Мултифункционален на Квалитетот на Воздухот Детектор】Тоа може да се следи и прикажување на јаглерод диоксид концентрација, температура и влажност на животната средина, помагајќи им на корисниците да ја разберат environment.By промена на боја, потсети корисниците да се грижи повеќе за животната средина.Аларм е издадена кога јаглерод диоксид концентрација е висока. 【Надгради Инфрацрвена Технологија за Откривање】Инфраред чувствителни одговор, поточно откривање на квалитетот на воздухот, побрзо откривање брзина, повеќе пречки-доказ, и стабилна мерни вредности. 【Полна боја на Голем Екран】Овој детектор на јаглерод диоксид има колор дисплеј, голем екран, дизајнот е јасен и лесен за читање, LED дигитален дисплеј има интелигентна светлото око за заштита функција, и едно-копче операција. 【Долг животен Век】Можете да го користите 3 АА батерии (ви треба да се донесе вашиот сопствен) или да го користите USB податочниот кабел ТИП-C интерфејс за снабдување со енергија, голем број на напојување методи, лесен за употреба и чување. 【Лесен за Употреба】Дланка-големина, лесно да се носат, може да се открие на квалитетот на воздухот во спалната соба, дневна соба, кујна, канцеларија, автомобил, училиште, хотел, кампување земјата и други средини.Спецификации : Име : Интелигентни Јаглерод Диоксид Detector Material : PC+ABSDetection технологија : инфрацрвен sensor Applicable температура : 1-50℃Display mode : дигитален LED дисплеј + LCD екран + backlight Detection опсег : 400-5000ppm Size : за 143mm×68mm×90mm/5.63*2.68*3.54 in Working напон : 5 VPower снабдување на владата : USB приклучок/3*АА батерија (не се вклучени) USB интерфејс : ТИП-CDisplay спецификација : околу 87*53mm/3.43*2.09* in Net тежина : околу 159g Gross тежина : околу 256g Packing Листата : Квалитетот на воздухот Детектор*1 Data Кабел*1 Manual*1 Color Кутија*1 Note : Поради светлосни ефекти и снимање агли, не е боја на разликата во производ, ве молиме да се разбере.Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.

Деталните информации

 about 87*53mm/3.43*2.09* in :
Net weight:
 about 159g
Gross weight:
 about 256g
Packing List:
Air Quality Detector*1 :
Data Cable*1 :
Manual*1 :
Color Box*1 :
Note:
 
Due to the lighting effects and shooting angles, there is color difference in the product, please understand. :
Due to manual measurement, there is a tolerance in the product size. :

Тие исто така купуваат со овој производ