.

.

Вистински Tasmanian Leatherwood Мед (4.4 Фунти/2 Килограми)

Вистински Tasmanian Leatherwood Мед (4.4 Фунти/2 Килограми)

DEN 1679.76

Количина на стоки
Достапно на барање

????СВЕТОТ Е НАЈЧИСТИТЕ ВОЗДУХ : Tasmanian Leatherwood Мед, кои се наоѓаат само во Австралија е остров држава Тасманија, може да се пофали на светот најчистите воздух и вода и има некои на светот повеќето примитивни и античките и недопрената дождовните шуми. ????ПРИЈАТНО НА НЕПЦЕТО : Leatherwood мед е познат по неговиот необичен букет цвеќиња.Тој поседува мирис како ниеден друг и вкус кој нема придавки можат адекватно да се опише.Место дупка во твојата уста и вашите сетила веднаш се разбуди од страна на piquant парфеми на Leatherwood црешни.На арома е стабилна, сепак толку прекрасна и пријатно на непцето. ????ЧИСТ RAW И НЕФИЛТРИРАНИ : Нашата вадење и пакување температура се одржува под 113 степени F, осигурувајќи дека вкус и здравствени придобивки од нашите мед остане бескомпромисната.Имаме совршенство уметноста на создавање на парична казна, меки candied мед кој има прекрасно mouthfeel.Candied мед е вашата гаранција дека производот не е разредена со сируп или прегрее. ????РАЧНО НАПРАВЕНА : Ние управувате со сите на нашите пчелни семејства.Ова ни овозможува да се осигура дека нашите пчели само се соберат нектар од областите на кои што се ослободени од непријатна земјоделски и индустриски активности. ????HACCP СЕРТИФИЦИРАНИ : имаме развиена сеопфатен Систем за Управување со Квалитет и HACCP сертифицирани.Нашиот мед содржи никакви адитиви.Тоа е див мед, извори од чистото средина и спакуван со минимално ракување.Големина : 4.4 Фунта (Пакување од 1).

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ