.

.

Ecotex Супер Капи Еко Пријателски Вода Базирани Премиум Палета Лепило за Печатење на Екран. Оваа лепило tac доаѓа во повеќе димензии за да ги собере било која потреба. С?

Ecotex Супер Капи Еко Пријателски Вода Базирани Премиум Палета Лепило за Печатење на Екран. Оваа лепило tac

DEN 590.64

Количина на стоки
Достапно на барање

ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ база на ВОДА - Совршен палета лепило за екран печатење за да се обезбеди вашиот производ и е repositionable лепило лепак.Супер Tac нема да ја напушти лепак остатоци на ткаенина.Многу корисник пријателски и суштински дел од вашиот printmaking резерви.НЕ-ПОСТОЈАНИ БОНД - Супер tac создава привремена леплива капи и доаѓа во течен лепак конзистентност.Бидејќи ова не е некоја аеросол лепило спреј тоа му дава на корисникот многу подобра контрола на прецизност, елиминирање на overspray традиционално поврзани со спреј лепак.ТОПЛИНА ОТПОРНИ И НЕ ОСТАВА ОСТАТОЦИ - Супер Tac ќе остане леплива под висок топлина која им помага на т кошула останете во позиција за печатење и лекување кога свила скрининг.Оваа лепило е специјално формулиран за да се остави без лепак на текстил но да остане на вашиот екран за печатење.НЕ АЕРОСОЛ - Чувајте ја вашата продавница или гаража чиста без overspray.Без груби хемикалии, потребно е да се чисти вашиот свила екран рамка или било која од вашиот екран печатење резерви.Целосно ја елиминира леплива overspray и е лесно да се чисти.НАПРАВЕНИ ВО САД - Ние со гордост го направи нашиот Супер Tac во САД.Тоа е неопасен и не-запалив.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ