.

.

Чинот на Дожд Водоотпорна Лабава Лист Хартија, 4 5/8 x 7, 32# Бела, Ниво Шема, 100 Лист Pack (Бр 312)

Чинот на Дожд Водоотпорна Лабава Лист Хартија, 4 5/8 x 7, 32 Бела, Ниво Шема, 100 Лист Pack (Бр 312)

DEN 334.80

Количина на стоки
Достапно на барање

ВОДООТПОРНА на ХАРТИЈА : 100 листови за лабава лист пакет.Сите временски услови хартија нема да се сврти кон каша кога влажни и ќе се одвратат вода, пот, маснотии, кал, па дури и да преживее на случајно перење mishap.Бидете сигурни дека вашиот лабава лист останува ПРАВОТО на Дожд.УДАР СТИЛ : Чинот на Дожд 4 5/8" x 7" Лабава Лист користи Френклин Означат 'компактно' 6-дупка удар дизајн за да ги собере било Ритуал во Дожд Прстен Врзивно средство.ПЕЧАТЕНИ ШЕМАТА : Секој лист е отпечатена со Ниво страница моделот на двете страни.НАПИШЕТЕ ВО ВЕТЕР : Кога мокри, се користи стандардниот #2 молив или сите временски пен.Стандард ballpoints и перманентни маркери ќе се работи кога хартија е сува.Водата базирани на бои ќе лежиште или измиете Чинот на Дожд Хартија.РЕЦИКЛИРАЊЕ : за Разлика од синтетички водоотпорен хартија, дрво-базирани Ритуал во Дождот е целосно да се рециклираат.Ве молиме рециклирајте Чинот на Дожд, како што би друга канцеларија печатач хартија.Чинот на Дожд е компактен Областа Врзива и Лабава Лист се најдобро за организациски-склони областа на работникот.Нашите тешки и цврсти Polydura покрие deflects влага и дамки далеку од вашето драгоцено белешки.Нашите врзивно прстени snap сигурно на своето место и безбедно заклучување одредување на вашата лабава документација.Се ре-организира вашите документи во движење, и ја чува секоја страница од вашите белешки во место каде што ќе можете брзо да ги најдете.Нашите времето-отпорни и архивски-одделение хартија ќе преживее рунда на времето и животот во складирање.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ