.

.

Харис Хемиски Отпорни Професионални Празни Спреј Шишиња, 32oz (3-Pack), за Чистење Решенија и Вода

Харис Хемиски Отпорни Професионални Празни Спреј Шишиња, 32oz (3-Pack), за Чистење Решенија и Вода

DEN 259.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Хемиски Отпорни - На тешки 32oz шише и sprayer се и хемиски отпорни да се одржи до против груби хемикалии и растворувачи. 3 Прст Sprayer - проширена спреј предизвика овозможува за подобар стисок во текот на подолг период на употреба.Под притисок - На sprayer автоматски освежувања по секоја употреба, спречување на вас од тоа да имаат да се притисне повеќе пати да се премиер.Прилагодливи Млазницата - Од фина магла да моќна струја, на sprayer лесно може да се прилагодат за да одговараат на вашите потреби.Нерѓосувачки Челик Пролет - пролетта механизам е направено од нерѓосувачки челик кој е високо отпорни на корозија и дефект од груби хемикалии.За разлика од другите Харис Спреј Шишиња, тие имаат хемиски отпорни sprayer во прилог на хемиски отпорни шише.Тоа е направен да издржи груби хемикалии подобро од било кој друг sprayer во нашата линија.За да го користите, пополнете шише до посакуваната полнота и да се обезбеди капа е зезнав на цврсто.Шишиња се отпорни на протекување, но тоа е најдобро да се избегне оставајќи ги на нивните страни кога не е во употреба.Кога прскање, пресврт на млазницата да стигнат до посакуваната поток ширина.Бидејќи шише има само-priming спреј механизам, вие само треба да се премиер на sprayer првиот пат тоа е исполнет.После тоа, тоа ќе спреј на првиот активирањето се повлече во секое време.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ