.

.

Sxiocta Embeddable Dual-Канал Функција Сигнал Генератор Контра,Висока Прецизност ДДС Сигнал Генератор Контра,Произволни Бранови Функција Генератор Фреквенција Метар 266MSa/s (6

Sxiocta Embeddable Dual-Канал Функција Сигнал Генератор Контра,Висока Прецизност ДДС Сигнал Генератор Контра,Произволни

DEN 3152.64

Количина на стоки
Достапно на барање

[Embeddable Едноставност Дизајн] 15 MHz функција генератор се користи инкрустирани дизајн е лесно да се интегрираат во тестот клупата, со користење на високо-квалитетни пламен-retardant школка, доаѓа со 320*240 2.4 TFT колор LCD дисплеј и користи меки силиконски копчињата наместо на традиционалните печ копчиња, висока чувствителност и удобен за работа.Користење на Двојно-канал ДДС сигнал и TTL електрични ниво, излез за генерирање на прецизни, стабилна, ниска дисторзија излезниот сигнал.вклучува Sine, Квадрат, Триаголник, Пулсот, Делумно Sine, CMOS, DC ниво, Половина-бран, Полн Бран, Пос-Скала, Neg-Скала, Бучава, Експоненцијалниот Пораст, Експоненцијална Падне, Тон, sine пулсот, Lorentz Пулсот, и 60 видови кориснички-дефинирани бранови и сл.секој канал може да биде независно постави параметри.Со линеарна издржам(Max.до 999.9 s) и логаритамски фреквенција издржам функции.Има фреквенција мерка, период на мерење, позитивни и негативни пулс ширина мерење и броење на функцијата.Висока фреквенција Точноста на минимална амплитуда резолуција може да достигне 1m V, амплитудата опсег е 0 Vpp~20 Vpp; -9.99 V~9.99 V DC offset опсег, офсет резолуција : 0.01 V. [Мултифункционален & Примена] Произволни бранови сигнал генератор доаѓа со линеарна издржам и логаритамски издржам функции, пулсот возови пукна излезна функција, мерење функција, складирање функција, counter функција, DC/AC спојка режими.Многу погодна за лаборатории, електронско инженерство, производство линии, наставно научни истражувања.Големина : 60 MHz.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ