.

.

GrandyOats Coconola Глутен Слободни Granola - Сертифицирани Органски, Не-ГМО, Жито Слободни, Paleo Пријателски, Ниски Хидрати и Низок Шеќер (Кафе Криза, 1 Пакет)

GrandyOats Coconola Глутен Слободни Granola - Сертифицирани Органски, Не-ГМО, Жито Слободни, Paleo Пријателски,

DEN 293.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Соларен пекарница во Мејн, САД има 288 соларни панели за производство на повеќе од 95, 000 k Wh на енергија годишно (што е доволно енергија за напојување 17 просек домови)!овие панели форумот над 94, 000 lbs на СО2, што е еднакво на садење 1, 958 дрвја годишно.Изработени во мали серии, Заверена од пченица Слободни, USDA Сертифицирани Органски, paleo, Не-ГМО Потврдена, Млечни Слободни, Вегетаријанци и Кошер.Со навестување на сладост и само еден допир на морска сол.Нашите paleo жито слободни granola го прави совршен вина-бесплатен оброк во движење, засладен со органско јавор сируп и кокос нектар.Обидете се тоа како појадок жита или како врвот на вашата салата или јогурт.Уверение од пченица Слободни состојки : Органско Unsweetened кокос, Органски семки од тиква, Органски семки од Сончоглед, Органски cashews, органски јавор сируп, Органски hazelnuts, органски кокос нектар, органски земјата кафе, Органски pecans и морска сол.Здраво, крцкава и вкусни жито-слободен granola направени од органски Unsweetened кокос, ореви и семки, на кој на Фер Трговијата Сертифицирани Органски Кафе – добитник на Специјална Храна здруженија 2018 sofi Награда за најдобар нов житни/ granola производ.Grandy Oats Кафе Криза Coconola е вкусна еволуцијата на granola.Ова жито-бесплатно, кокос-базирани granola карактеристики на хранливи мешавина од hazelnuts, pecans, семиња и фер Трговија кафе, печено страна на нашите пријатели во Злите Џо Органско Кафе.Глутен-слободен Coconola се направени во мали серии на нашиот соларен пекарница, и само како сонцето, тоа ви обезбедува со одржлива енергија за напојување на вашиот авантури.Оваа органска, paleo granola ги задоволува кафе познавачите, snackers, on-the-go појадок луѓе, здравјето свесен семејства, спортисти и foodies бараат креативни состојки.Од 1979 година, ние сме чуваат вештачки состојки надвор од нашите рецепти, бидејќи не можете да лажни добар вкус.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ