.

.

Lawry е Сол Слободни 17 Леќата, 20 мл

Lawry е Сол Слободни 17 Леќата, 20 мл

DEN 484.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Lawry е Сол Слободни 17 Леќата е направен од 17 премиум зеленчук, билки и зачини, вклучувајќи василиј, куркума, тост сусам и црвено бел пипер.Без сол или да се додаде MSG, вештачки вкусови или бои од вештачки извори, и е пониска во натриум да помогне да се задоволат барањата на намалена натриум диети без да се жртвува вкус.Нашата 20 мл големина е совршена за додавање исклучителни вкус задната страна на куќата.Уште од 1938 година, Lawry е е посветена на обезбедување вкус решенија да им помогне на готвачи се остане на врвот на мени трендови и преференции на потрошувачите, при додавање сензационално вкус низ целото мени.Создадени со готвачи и dieticians во умот, Lawry е Сол Слободни 17 Леќата дава говедско месо, пилешко, морски плодови, дури и тестенини жив арома и избалансиран вкус, без потреба за дополнителни сол.Големина : 1.25 Фунта (Пакување од 1).

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ