.

.

Helly-Хансен Мажите Workwear Алта Дожд Лигавче Панталона

Helly-Хансен Мажите Workwear Алта Дожд Лигавче Панталона

DEN 2280.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Денес ние сме една од водечките производителот на workwear за новата генерација на tradespeople.Лигавче комбинезони мажите можат да веруваат.Над 130 години на посветеност на иновации и квалитет имаат постигнато Helly Хансен Workwear еден од светските најголеми и најдобри workwear компании.Како #1 на облека бренд за Ски Професионалци, ќе најдете HH во повеќе од 200 ски одморалиште и ги водат операции ширум светот, и носени од страна на повеќе од 55,000 ски професионалци.ЗДРАВО VIS ПОЛИЕСТЕР СТП ОБЛОЖЕНИ ПОЛИЕСТЕР RAINWEARHIGH VIS/RAINWEAR Сите високо vis облека се овластени во согласност со EN 471.100% Полиестер.Облечени во Helly Хансен Workwear, вие ќе се чувствувате во корист на нашите 130 години на искуство.Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на first-to-пазар иновации развиени преку увид од оние кои работат и пресоздавањето на светот harshest средини.Како водечки Скандинавските workwear бренд, ќе се види ни на работа-сајтови каде перформанси, заштита и безбедност значат најмногу.Helly Хансен опрема се носи и доверени од страна на професионалци за океани, планините и worksites.УДОБНО АКТИВНИ се ВКЛОПУВААТ со прилагодливи еластична подвезици, заварени шевовите, глуждот патентите, двојно leyer ткаенина на колена, и zippered внатрешниот џеб на градите сите се обезбеди максимална флексибилност, комфор и удобност.Стилот и квалитетот одат рака под рака.Резултат : workwear дека изгледа добро, додека за заштита на луѓето кои работат во најпознатите екстремни услови на копно и на море.ДОВЕРЕНИ од СТРАНА на ПРОФЕСИОНАЛЦИ со беспрекорен стандарди за професионална одделение опрема, Helly-Хансен е Workwear колекција е наменета за добивање на работа и се доверени од страна на надворешни стручни лица и трговци на worksites и на чамци и бродови во целиот свет и во сите временски услови. 24 часа visibility - EN 471 Екстремни временски заштита - EN 343 Our ветување На Helly Хансен Workwear, имаме една работа : да дизајн облека кои ги држат професионалци сува, Пријатна и безбедна работа.Сега тоа е до нас, за да продолжи зголемувањето на предизвикот ден по ден.КОНСТРУИРАН ЗА БЕЗБЕДНОСТ И СИГУРНОСТ со највисок квалитет на материјали и дизајн значи дека ќе се најде Helly-Хансен опрема во места каде перформанси, безбедност и заштита значат најмногу.ИЗДРЖЛИВИ се ВОДАТ POLYSTER ПОВРЗАНА ТКАЕНИНА штити од harshest елементи и обезбедува висока мобилност и леснотијата на движење за екстремни услови на работа и активности.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ