.

.

Колумбија унисекс-дете МЛАДИТЕ ЊУТН РИЏ ВЕЛУР

Колумбија унисекс-дете МЛАДИТЕ ЊУТН РИЏ ВЕЛУР

DEN 1198.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Кожа.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.ТЕХНОЛОГИЈА : Овој деца трага чевли карактеристики нашите Omni-Зафат технологија за лизга-бесплатно влечење и нашите Techlite midsole долготрајна удобност.МАТЕРИЈАЛ : Овој деца трага чевли е изградена од комбинација на кожа и решетката горниот, Techlite лесни midole со супериорен амортизирање и висока енергија се врати, и нашите Omni-Зафат влечење гумени outsole.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Овој деца пешачење подигање карактеристики супериорен амортизирање и водоотпорен споеви-запечатени изградба.Оваа детска говорница е инспириран од страна на класичен mountaineering чизми.Со водоотпорен изградба, се лизга-бесплатно влечење, и да се чувствувате тапацир, ова деца говорница е совршен за пешачење.Конечно, стилски водоотпорен пешачење подигање со удобноста и влечење тие ќе треба за тешки патеки, лесно за прошетки и секоја авантура помеѓу.На Колумбија Младите Њутн Риџ Кожа Говорница е направен од високо квалитетни материјали, квалитет на собранието, и силна крои.Тоа е солиден трага-подготвени се подигне наменета за долготраен носат. Овие млади пешачење чизми функција водоотпорен СТП кожа на горниот.Нејзините цвест запечатени мембрана bootie изградба држи малку нозете, удобно се исуши.Заедно со Techlite лесни midsole, тие ќе се најде супериорен амортизирање на секој терен.Инкорпорирање на планината ориентирана надворешна чипка хардвер, ова е безбедна и стабилна подигање изграден за широк спектар на активности.Колумбија нуди овие млади пешачење чизми со точно-да-одговара на големината.Достапни во широк големини.Дел од нашите Младински Нечистотија Временски серии, ова солиден пешачење подигање лесни уште водоотпорен, и карактеристики OMNI-ЗАФАТ™ влечење гума outsoles, помагање на вашето дете да се најде своите основа.Овој патент-очекување midsole решение обезбедува супериорни тапацир, влијание на апсорпција, висока енергија се врати, и повлекува удобност—Tech Lite е еден од нашите најголеми иновации.Tech Lite апсорбира влијание, и поголем процент на таа енергија е надоместлива како midsole проширува назад во неговата извадени форма во текот push-оф.Чекор во тоа со лесни удобност и перформанси со Tech Lite.Нашиот потпис Omni-ЗАФАТ не-означување на влечење гумени outsole обезбедува висок потпора низ широк спектар на терен.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ