.

.

Адлер Кану Секира - германски Направени со 19.5 инчен Рачка Обложена во Анти-Лизга Црна Зафат Боја - 1.35 Фунти Главата Тежина. Шпански Кожа Обвивка и Памук Складирање Т?

Адлер Кану Секира - германски Направени со 19.5 инчен Рачка Обложена во Анти-Лизга Црна Зафат Боја - 1.35 Фунти

DEN 2256.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Главата тежина : 1.35 Кг; Вкупна тежина : 2.2 Lbs.Се справи со должина : 19.5".Се справи со тип : НИ извори hickory, ергономски криви форма.Челик тип : C45. Обвивка : Тешки кожа со стабилна копчиња (Направени во Шпанија).На Кану Секира е дизајниран со голема доза на комунални услуги во умот, без разлика дали traversing водите или кога надвор во backcountry на нога.За оган одлуки, тоа е совршен придружник за производство на kindling, како и за собирање и плукање дрво.Дополнително, тоа е пренослив доволно за да се биде на сите намена алатка во backcountry кога расчистување начин или одржување трага или банка за пристап за да го отворите.На Кану Секира се изведува со кожа обвивка која е направена во Шпанија.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ