.

.

Kwikset Tustin Внесени Влез Лост и Еден Цилиндар Deadbolt Комбо Пакет со Microban Антимикробна Заштита кој SmartKey Безбедност во Сатенски Никел

Kwikset Tustin Внесени Влез Лост и Еден Цилиндар Deadbolt Комбо Пакет со Microban Антимикробна Заштита кој SmartKey

DEN 1271.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Сатенски никел deadbolt и рачката комбо пакет доаѓа со внесувањето влез лост и еден цилиндар deadbolt кој Smart Key Безбедност за надворешни врати каде внесени влез и дополнителна безбедност е потребно.Целосно е реверзибилна традиционалните лост, може да се инсталира на двете десната рака и левата рака врати.Кој Smart Key Безбедност, кој ги штити против напредни пауза во техники и ви овозможува да се ре-копче за заклучување себе си во секунди.Kwikset хардвер со Microban производ заштита престанува микроби на вратата одржување на хардвер 99. 9% поеколошки од незаштитен површини.Боја : Сатен Никел Пред да започнете за обновување на клучот, мора да имате на вашиот функционирање клуч, вашиот нов клуч, и Smart Key Научат алатка.Внесете го клучот кој моментално работи во вашиот заклучување, и да ја ротирате тоа за 90 степени во правец на стрелките на часовникот.А) за Вметнување на Smart Key алатка целосно и цврсто во Smart Key дупка.Б) Отстранување на Smart Key алатка и тековната копче.А) Целосно вметнете вашиот нов клуч во брава и ротирање тоа 180 степени.Б) Ротирање на нов клуч за 90 степени назад на почетна позиција, и отстранете ја.Вашиот lock е сега повторно внесувањето на вашиот нов повикување, и вашиот стар клуч повеќе нема да работат на кодот.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ