.

.

Tomahawk Секира Фрлање Кампување Оски и Hatchets Кампување Hatchet со Обвивка Опстанок Секира со Sickle Кампување Опрема Кампување Додатоци за Надворешна Опстанок Пешачење Лов

Tomahawk Секира Фрлање Кампување Оски и Hatchets Кампување Hatchet со Обвивка Опстанок Секира со Sickle Кампување

DEN 791.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Ова е пристоен камп секира и за пешачење и кампување.Идеален за сечкање на мали дрвја, firewood и гранки.Тоа, исто така, со sickle за отстранување на трева кога кампување, дворот или активности на отворено.Основни Информации : Тежина : 28 OZAxe Должина : 15.5"Секира Сечилото : 4.3"Секира Ширина : 8.6".

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ