.

.

Sxiocta Embeddable Dual-Канал Функција Сигнал Генератор Контра,Висока Прецизност ДДС Сигнал Генератор Контра,Произволни Бранови Функција Генератор Фреквенција Метар 266MSa/s (6

Sxiocta Embeddable Dual-Канал Функција Сигнал Генератор Контра,Висока Прецизност ДДС Сигнал Генератор Контра,Произволни

DEN 2879.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Бранова должина : 2048 points Low Ниво : .Висока фреквенција Точноста на минимална амплитуда резолуција може да достигне 1m V, амплитудата опсег е 0 Vpp~20 Vpp; -9.Со линеарна издржам(Max.Карактеристики : Вградени едноставна design The 60 MHz функција генератор усвојува инкрустирани дизајн, усвојува високо квалитетни пламен-retardant школка, и е опремен со 320*240 на 2,4 инчен TFT колор LCD дисплеј.Многу погодна за лаборатории, електронско инженерство, производство линии, наставно научни истражувања.Таа користи меки силиконски копчиња, наместо на традиционалните печ копчиња.[Embeddable Едноставност Дизајн] 60 MHz функција генератор се користи инкрустирани дизајн е лесно да се интегрираат во тестот клупата, со користење на високо-квалитетни пламен-retardant школка, доаѓа со 320*240 2.4 TFT колор LCD дисплеј и користи меки силиконски копчињата наместо на традиционалните печ копчиња, висока чувствителност и удобен за работа.Уредување и чување functions100 групи на параметри поставени од страна на корисникот може да се чуваат и да се извлекуваат во секое време.9 s) и логаритамски фреквенција издржам функции.Корисникот може да ја измените произволни бранови на КОМПЈУТЕР и потоа да го симнете на инструмент за излез.99 V DC offset опсег, офсет резолуција : 0.Користење на Двојно-канал ДДС сигнал и TTL електрични ниво, излез за генерирање на прецизни, стабилна, ниска дисторзија излезниот сигнал.вклучува Sine, Квадрат, Триаголник, Пулсот, Делумно Sine, CMOS, DC ниво, Половина-бран, Полн Бран, Пос-Скала, Neg-Скала, Бучава, Експоненцијалниот Пораст, Експоненцијална Падне, Тон, sine пулсот, Lorentz Пулсот, и 60 видови кориснички-дефинирани бранови и сл.Спецификации : Тип : ДДС сигнал generator Material : ABSItem Боја : Black Plug : USSinusoidal Фреквентен Опсег : 0~60 MHz Square Фреквентен Опсег : 0~ 25 MHz Triangle Фреквентен Опсег : 0~ 25 MHz Pulse Фреквентен Опсег : 0~ 6 MHz TTL Дигитални Фреквентен Опсег : 0~ 6 MHz Arbitrary Бран Фреквентен Опсег : 0~ 6 MHz Square Пораст Time : ≤10n SPulse Ширина на Вредноста Опсег : 25n S-4000 SFrequency Точност : ±20ppm Frequency Стабилност : ±1ppm/3h Waveform Вертикална Резолуција : 14 bits Waveform : синусна, квадрат, триаголник, пулсот, итн. [Мултифункционален & Примена] Произволни бранови сигнал генератор доаѓа со линеарна издржам и логаритамски издржам функции, пулсот возови пукна излезна функција, мерење функција, складирање функција, counter функција, DC/AC спојка режими.Таа има висока чувствителност и е лесно да се работи.Има фреквенција мерка, период на мерење, позитивни и негативни пулс ширина мерење и броење на функцијата.секој канал може да биде независно постави параметри.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ