.

.

Квалитетот на воздухот се Следи CO2 Јаглерод Диоксид Детектор,Внатрешна Телевизија-Ажурирање на Температура & Релативна Влажност, CO2 Метар со LED Екран

Квалитетот на воздухот се Следи CO2 Јаглерод Диоксид Детектор,Внатрешна Телевизија-Ажурирање на Температура

DEN 719.76

Количина на стоки
Достапно на барање

【Јаглерод Диоксид Детектор】 навремени и точни следење на СО2 концентрација, животната средина влажност и температура, со датум и часовник на екранот, и податоците се ажурирани во реално време на секој од 4 секунди. 【Независни Phlx Сензор】 Користи за да се измери CO2, температурата и влажноста на воздухот, полна боја на голем екран, дигитален LED дисплеј, интелигентни светлото, мека око за заштита, интуитивен читање, појасни екранот, 24-час реално време следење. 【Долго траење на Батеријата】 се Користат 3 АА батерии (ви треба да се донесе вашиот сопствен) или да го користите USB податочниот кабел ТИП-C интерфејс за снабдување со енергија, и животниот век на батеријата може да трае и до половина месец. 【Автоматско Аларм Систем】Кога СО2 концентрација надминува 1000 PPM, аларм ќе бидат издадени за да ве извести за да се задржи на внатрешна средина вентилирани во времето. 【Лесен Дизајн】Мали димензии, лесна за носење, и може да се користи директно од страна на приклучување на USB кабел.Може да се постави било каде : училишта, канцеларии, барови и ресторани, куќи, автомобили, итн.Функција : Јаглерод диоксид детектор : донесува добар квалитет откривање модул, со добра прецизност, стабилни перформанси и силни пречки заштитна способност.Ниска потрошувачка и долг животен век.Прецизно откривање на јаглерод диоксид.Голем екран прикажува моќ, CO2, температурата и влажноста на воздухот.Опремени со голем екран, различни бои, фонт се прикаже различни квалитетот на воздухот, зелена, жолта, портокалова, црвена.Спецификација : име на Производ : Интелигентни Јаглерод Диоксид Detector Product модел : T3 Product материјал : PC+ABSDetection технологија : воздух конвекција откривање технологија е Применливо температура : 1-50℃Display mode : дигитален LED дисплеј + LCD екран + backlight Detection опсег : 400-5000ppm Product големина : за 143mm×68mm×90mm/5.63*2.68*3.54 in Working напон : 5 VBattery капацитет : 3 AA batteries Charging интерфејс : ТИП-CDisplay спецификација : околу 87*53mm/3.43*2.09 in Net тежина : околу 159g Gross тежина : околу 256g Packing Листата : Квалитетот на воздухот Детектор *1 Data Линија*1 Manual *1 Colored Кутија*1.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ