.

.

МОБ FXHSC Потоне Вода Филтер, 1 Count (Пакување од 1)

МОБ FXHSC Потоне Вода Филтер, 1 Count (Пакување од 1)

DEN 839.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Целата домашна филтрација систем : Филтрирана вода за целиот дом.Вклучува еден филтер : Компатибилен со GXWH40 L, GXWH30 C, GXWH35 F, GXWH38 F, GNQH38 S и повеќето системи со 10" x 4.5" филтри.NSF Заверена : Уверение за намалување на хлор вкус и мирис, слоевита, песок и ' рѓа во вода, апарати и молк тела.Три месеци живот на филтерот : За најдобри филтрација на резултатите, филтри треба да се заменуваат на секои три месеци или на 30.000 литри.Филтри надолу до 30 microns да се намали загадувачи во почетниот вода.Го намалува слоевита да им помогне на апарати и водоводни трае подолго.Трае три месеци или на 30.000 литри пред да има потреба да се замени.Универзално одговара на повеќето 10" хај-тек, drop-in-стил дома филтрација системи, вклучувајќи МОБ, Culligan, Dupont, Brita, Џакузи, и други.Еден пакет (еден филтер кертриџ).Опис на производот На МОБ Целиот Дом Систем на Замена на Филтер ги намалува повеќе од пет загадувачи во вода, вклучувајќи хлор и песок.Вклучува една замена на филтер компатибилен со GXWH40 L и GXWH35 F системи и направени за едноставен и лесен филтер за инсталација.Се препорачува замена на секои 3 месеци или 24,000 литри за свежа, филтрирана вода во текот на целиот дом.NSF/ANSI уверение.Од Производителот На FXHSC МОБ Smart Water Целата Куќа Слоевита Филтер Замена Кертриџ е дизајниран за ГЕ Smart Вода тешки вода филтрација системи.На МОБ FXHSC одговара на било кој друг бренд на вода филтер за домување, кој користи 9-3/4-Инчен x 4-1/2-Инчен филтер касети.Одговара на секој бренд на целата куќа вода филтер систем што користи стандардни 9-3/4 x 4-1/2 филтер касети.Филтер Живот : 3 месеци или 24000 литри (кое доаѓа на прво место) Проток : 3 - 10 литри на минута Температурата на работа : 100 степени Целзиусови Micron Рејтинг : 30 microns Филтер Тип : Pleated Хартија Вистинската Големина : 10-Инчи (должина) 4-5 x/8-Инчи (дијаметар) МОБ Дел Број : FXHSC (Smart Water) Оригинални МОБ FXHSC Филтер.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ