.

.

Raincovo Низводно Инјектор за Притисок за Миење, Моќ за Миење Хемиски Инјектор за Полнење, Сапун Инјектор, 3/8 Инчи Брзо се Поврзете, 4000 PSI

Raincovo Низводно Инјектор за Притисок за Миење, Моќ за Миење Хемиски Инјектор за Полнење, Сапун Инјектор, 3/8

DEN 455.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Пакување : Комплет Вклучува хемиски инјектор, 10 нозете св црево, филтер, црна млазницата сапун со 1/4" брзо се поврзете и тефлон лента.Примена : Кога детергент е вовлечени надвор одвоено, хемиски не ќе помине низ пумпа, можете да го користите различни хемикалии без оштетување на пумпата.Карактеристики : Хемиски инјектор комплет со премерување вентил, кој може да се прилагоди односот на разредување сапун и вода.Избегнувајте затнување на инјектор и подобрување на ефикасноста на притисок за миење.Конектор : Низводно Инјектор има 3/8 инчи брзо се поврзете.Одговара на повеќето електрична енергија и гас за миење.Материјал : Св црево е направен од високо-квалитетни ПВЦ, што се користи за топла и ладна вода.Адаптер е изработен од месинг и нерѓосувачки челик.Макс притисок е 4000 PSI.Проток е од 2 до 5 GPM.Хемиски инјектор комплет со премерување вентил, кој може да се прилагоди односот на разредување хемикалии и вода.Избегнувајте затнување на инјектор и подобрување на ефикасноста на притисок за миење.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ