.

.

Snap да се Пропустливи Ѕид Плоча Адаптер, Лесно Поврзете Фен Црево Систем од Ziggurat Производи

Snap да се Пропустливи Ѕид Плоча Адаптер, Лесно Поврзете Фен Црево Систем од Ziggurat Производи

DEN 671.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Се ПОЕДНОСТАВИ ВАШИОТ ФЕН ВРСКА : Нашите фрустрации со метални стеги и лоши пломби е она што нè доведоа да се создаде нашите производи.Со Ziggurat Ѕид Плоча Адаптер, можете да се осигурате дека печат помеѓу вашиот црево и ѕидот канал е сигурен и воздухот се тесни.ПОКРИВА ГОЛЕМА ПОВРШИНА : Дури и ако ѕидот канал за вашиот фен е голем, нашите адаптер е 7" со 7", па можете да бидете сигурни дека сте заштитени.ВОЗДУХОТ ТЕСНИ И ЛЕСЕН ПРИСТАП : со Користење на нашиот печат прстен, може да се направи на воздухот-тесни печат за вашиот ductwork со лесноно без болка на метал стеги и алатки.Само притиснете на за да го инсталирате и поп исклучување за годишен чистење.Нашата цел е да се направат работите полесно, и со нашиот систем, ќе се прашуваат зошто некогаш сте се трошат часа месинг со фен отвори.ПАР СО НАШИТЕ ДРУГИ ПРОИЗВОДИ : Нашите производи не само што работа за секој дом, тие, исто така, работи беспрекорно заедно.Пар нашиот Ѕид Плоча Адаптер со нашите СТВ-90 или нашиот СТВ-M за наједноставен и најефикасен фен врска некогаш.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Ziggurat Производи се направени со премиум материјали и дизајниран да outlast нешто што може да се фрли во нив.Безбедно и ефикасно, нашиот Ѕид Плоча Адаптер е сигурен да ви трае толку долго колку што е потребно да се.Snap-да-Пропустливи Ѕид Плоча Адаптер со Ziggurat производи се дизајнирани да го направат вашиот живот полесно.Тоа е совршен придружник за еден од нашите други производи, како Snap-да-Пропустливи Директно Конектор или 90-Степен Connecter.На Ѕид Плоча Адаптер создава клима-тесни печат со вашиот фен црево, правење на вашиот фен кандидира посигурно и поефикасно.Тоа, исто така, има вашиот фен црево во место подобро од другите конкурентски производи, така што ќе може да се увери вашата врска е силна.Нашиот производ е дизајниран да работи со било кој стандарден дуктус и 4" црево, што значи дека не треба да се погледне за компатибилен дел.Во Ziggurat производи, ние дизајн на производи за да се направат вашиот живот полесно и фрустрација слободни.И нашиот Ѕид Плоча Адаптер не само тоа.Не само што е повеќе пригоден, но тоа исто така држи со текот на времето.Нашите производи се durably изграден од квалитетни материјали.Тие се Изградени за да Трае.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ