.

.

SHixu Малтер и Pestle Set-2 Првенство Капацитет Лук Бибер Дробење Сад Билка Зачин Masher Кујна Essentials (Имитација Зелена Жад), SX-15

SHixu Малтер и Pestle Set-2 Првенство Капацитет Лук Бибер Дробење Сад Билка Зачин Masher Кујна Essentials (Имитација

DEN 143.76

Количина на стоки
Достапно на барање

✔ Високо-квалитетна храна-одделение материјали : И малтер и pestle се направени од високо-квалитетна храна-одделение смола материјали, кои се мали и светлина, силни и издржливи, само со големина на рака, така што тие не се плашат да бидат скршени. ✔ Иновативниот дизајн : Различни од другите традиционални нерѓосувачки челик и камен малтери и pestles, смола материјал е полесен, отпорни да падне, и лесно да се движите и да се носи. ✔Спецификации : дијаметар на малтер е 4in/10cm, на висина е во 4.6/11.5 cm, а висината на pestle е во 7.6/19cm.Тежината е околу 400g/14 унци.Капацитетот е околу 500ml. ✔ Широк применливост : Погоден за мелење различни состојки и лековити билки, како што се лук, чили, растенија, билки, сушено овошје, guacamole, итн. ✔По-продажбата на услугата : 30-ден се врати, доживотна гаранција, ако имате било какви прашања, ве молиме ни e-mail и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Боја : Имитација зелена jade.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ