.

.

Zippo Харли-Дејвидсон Полесни

Zippo Харли-Дејвидсон Полесни

DEN 590.88

Количина на стоки
Достапно на барање

Оригинален Zippo windproof полесни со изразита Zippo "клик".Сите метална конструкција; windproof дизајн работи буквално насекаде.Refillable за животниот век на употреба; за оптимални перформанси, ние препорачуваме оригинален Zippo премиум полесни Течност, flints, и Фитили.Произведено во САД; доживотна гаранција дека "се работи или да ја надминете слободни ТМ".Гориво : Zippo премиум полесни Течност (се продава одделно).Оригинален Zippo windproof полесни со изразита Zippo "клик".Сите метална конструкција; windproof дизајн работи буквално насекаде.Refillable за животниот век на употреба; За оптимални перформанси, ние препорачуваме оригинален Zippo премиум полесни течност, flints, и фитили.Произведено во САД; Доживотна гаранција дека "се работи или да ја надминете слободни".Гориво : Zippo премиум полесни течност (се продава одделно).Zippo Запалки оди рака под рака со брендот Харли-Дејвидсон.Покажете ја вашата вистинскиот дух и за двата брендови од трговскиот на Харли-Дејвидсон Колекција.Харли-Дејвидсон черепот запалки се креирани со користење на Zippo разните отпечаток методи; боја на сликата, ласерски engrave, авто engrave и длабоко се оцртува.Овие уникатни дизајни биле поставени на неколку разликуваше полесни случаи; Црна Мат, Високи полски Хром, Сива Мрак и Улица на Гугл.Секој полесни има дното печат акцентирајќи го година тоа беше направено, е refillable, и е поддржан од Zippo познат доживотна гаранција.Сите windproof запалки се Американските направени во нашата Bradford, ПА фабрика и доаѓаат спакувани во подарок кутија.Сликата е умираат погоди на разни метални супстрати како што се месинг, алуминиум, и pewter.Комбинација на одредени однапред определен боја на палети се во комбинација со однапред определен хром паузи за да се создаде една светкава, металик изглед.State-of-the-art печатење метод овозможува Zippo да се печат повеќе бои или полна боја фотографски репрезентации.Zippo уметници прецизно го направи секоја линија во дизајнот на моделот, со користење на нова ласерско гравирање метод за да се пополни дизајн.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ