.

.

2lbs на Премија Прав Путер од кикиритки од НАС Фарми – Рефус, Само Печени Кикирики, Вегетаријанска храна, Без Адитиви, Конзерванс Бесплатно, Без Сол, Без Шеќер - 76 Порц?

2lbs на Премија Прав Путер од кикиритки од НАС Фарми – Рефус, Само Печени Кикирики, Вегетаријанска храна,

DEN 455.76

Количина на стоки
Достапно на барање

САМО ЕДНА СОСТОЈКА : 100% Не-ГМО, Печени Кикирики, без адитиви.Голи PB не содржи додаден шеќер или сол и е гмо, млечни производи, соја и конзерванс слободни.НАПРАВЕНИ ВО САД : Нашиот прав путер од кикиритки е снабден исклучиво од кикирики одгледува на НАС Фарми и да се обработува и пакувани во САД, како и.МАКСИМАЛНА ИСХРАНА : 6g на Протеини, 4g на Јаглехидрати, 50 Калории, и 0.9 g на Бцаа (разгранува-синџир на амино киселини) по порција.ТЕШКИ МЕТАЛИ ТЕСТИРАНИ : Нашиот Сите Природни Прав Путер од кикиритки е независно тестиран од страна на трети страни за тешки метали.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА ПРОТЕИНСКА ХРАНА : Гол Прав Путер од кикиритки е одличен извор на малку масти, протеини за вегетаријанците и може да биде вклучена во вкусен или слатки рецепти.Нашите прав путер од кикиритки е направен од бавно-печено, не-ГМО, кикирики кои се механички притисне да се отстрани масти и масло.Резултатот е путер од кикиритки во прав што е над 40% протеини.За повеќе рецепти, проверете го нашиот блог, но тука е голем протеински оброк замена рецепт да го пробате.Состојки : 1 јаболко, cored, 1 лажичка Гол PB прав путер од кикиритки, 1 чаша млеко, Мразот (како што е потребно).Додадете сите состојки да се блендер и процесот се додека целосно да се комбинираат. 1 шоља млеко (за избор), ½ чаша обичен, ниско ниво на маснотии грчки јогурт, 1 чаша смрзнати јагоди, 1 лажичка Гол Исхрана Прав од Кикирики Путер, 1-2 лажици јавор сируп или мед по вкус.Ставете ги сите состојки во блендер и се меша додека не се изедначи и темелно да се комбинираат.Од путер од кикиритки е прав преку екстракција на масти од кои путер од кикиритки има значителна сума - нејзината очигледно дека прав путер од кикиритки има помалку масти.Плус, со што масти исчезна, тоа има помалку калории изработка на исхрана предности на прав путер од кикиритки јасно кога ќе сакаат кикирики вкус.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ