.

.

Molcajete 8 Малтер & Pestle Salsera Фудбалскиот Guacamole Tejolote Lavastone Ацтеките Маите Toltec Вулканска Карпа Античките Традиционалните Пред-Шпанска Антички Мелење Камен Metlapil Сад

Molcajete 8 Малтер & Pestle Salsera Фудбалскиот Guacamole Tejolote Lavastone Ацтеките Маите Toltec Вулканска

DEN 724.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа ставка вклучува 1 lavastone Molcajete со Tejolote.Molcajete мерки 8" x 8" x 4." Лесно да се чисти.Додадете неколку капки на сад сапун, а потоа чистење на некои повеќе со вашата кујна четка.Отфрлите нечистотија и мелење по.И двете се корисни и декоративни во било асортиман на кујни и ресторани со својата автентична занает, тие се направени во Мексико и се направени од чисто Вулкански Камен и не се од мермер или цемент рок како и некои други molcajetes може да се среќаваме.5", и tejolote мерки 3.Пред кулинарски употреба, molcajete треба да се зачинети со мелење лекување состојки како што се uncooked ориз, сол или бел леб против на molcajete и двете страни на tejolote да го пополните мали и мали пукнатини на лава карпи.Зборот "molcajete" доаѓа од Ацтеките зборови "molli" (што значи "леќата" или "сос") и "caxitl" (што значи "сад").Употреба во кујната четка за да се отстрани било која храна која е заглавен.Додадете неколку капки на сад сапун, а потоа чистење на некои повеќе со вашата кујна четка.5", и tejolote мерки 3.Само scrape од преостанатиот храна, а потоа исплакнете го под топла вода.Оваа ставка вклучува 1 lavastone Molcajete со Tejolote.По лекување, на molcajete се користи со едноставно притискање на 'tejelote' против состојки внатре во molcajete, ефикасно рушење на секој елемент во мека смеса на вашите потреби.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ