.

.

Zippo Filigree Запалки

Zippo Filigree Запалки

DEN 706.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Оригинален Zippo windproof полесни со изразита Zippo кликнете, Refillable за животниот век на употреба.Сите метална конструкција; windproof дизајн работи буквално насекаде.За оптимални перформанси на секој Zippo windproof полесни, користете оригинален Zippo премиум полесни течност, flints и фитили.Произведено во САД; доживотна гаранција дека таа работи или можеме да ја поправите тоа.Гориво : Zippo премиум полесни течност (се продава одделно).На filigree запалки имаат стандарден случај облик со заоблени агли и врвот со рамно дно.Пет-барел зглоб се приклучува на врвот и на дното.Стандард вметнете со 16 дупки во оџак (8 по страна).Дното печат со Zippo логото од период ја докажува веродостојноста на овие запалки како оригинален Zippo.Освен ако не е поинаку наведено, секој Zippo windproof полесни е спакувана во една кутија, со цел да се одговори на зголемената загриженост во текот на исцрпување на нашите природни ресурси.Двете атрактивни подарок кутија и картонска вметнете се направени од обновливи материјали и се 100% рециклираат.Патентираната една кутија е привлечна, лесни да се справи, и со цел да прикаже повеќе од полесни од било кога.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ