.

.

Месечината 517-075 Поликарбонат Оган Црево Спреј Млазницата, 8 gpm, 3/4 ТЕПААТ

Месечината 517-075 Поликарбонат Оган Црево Спреј Млазницата, 8 gpm, 3/4 ТЕПААТ

DEN 473.04

Количина на стоки
Достапно на барање

Оган црево млазницата за гасење на пожари.Комбинација на магла и директно крак за широка апликации.Поликарбонат за трајност и отпорност на гребење и влијание.Основни млазницата за оган црево рек единици, кои се изложени и предметот на кражбата.ULC Одобрени за оган млазници.Црево фитинзи се поврзете, контрола, промена на насоката на, и да го прекине протокот во цевки и црева системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик и други материјали кои се спротивстави на корозија, притисок, и носат.Црево фитинзи, имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, бодликава, притисни-за-поврзете го, исушете го исклучите, и другите, вклучувајќи ги и оние врз основа на меѓународно прифатените карактеристики.Црево фитинзи се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.Месечината Американски произведува и дистрибуира индустриски, општините, и за внатрешни оган контрола на производи и додатоци.Компанијата, основана во 1955 година, е со седиште во Worcester, М-р.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ