.

.

Здрава Мешавина на Сертифицирани Органски Суровини Ореви со Храна да се Живее (Cashews, Бразилски Ореви, Ореви, Бадеми), Unsalted, Рефус — 4 Килограми

Здрава Мешавина на Сертифицирани Органски Суровини Ореви со Храна да се Живее (Cashews, Бразилски Ореви, Ореви,

DEN 1451.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Премиум квалитет на Органски Cashews, Бразилски ореви, Бадеми и Ореви спакувани свежа.Храна да Живеат Органски Мешани Суровини Ореви се одлични за snacking и ќе ви даде поттик на енергија.Вкусни плодови кои можат да бидат зачувани за многу недели и да останат свежи во вистински услови.Сертифицирани Органски Мешани Суровини Ореви ви нудиме неверојатен микс на богати вкусови да уживате.Нашите ореви се 100% се бесплатно на ГМО и тестирани за квалитет за да се осигура дека тие се совршено безбедна. 8-унца сад вегетаријанска крем сирење. 1/2 чаша вегетаријанска путер. 2 чаши шеќер во прав.Дополнителни ореви за гарнитури.Здрава Мешавина на Органски Суровини Ореви со Храна да Живеат содржи Ореви, Cashews, Бадеми, и Бразилски Ореви, секој вкусни и секој многу корисна за вашето здравје.Овие плодови ќе биде совршен за ужинка, или сурови или печени.Исто така можете да ги користите кога печење колачи или едноставно додадете ги во салати, како тие ќе направи било јадење вкус подобро.Ореви се полни со хранливи материи, па јадење нив секогаш ви дава поттик на енергија.Премиерот извор на Омега-3 масни киселини меѓу ореви, Ореви се едни од најздравите јадења кои може да се најде.Тие, исто така, содржи големи количини на витамин E, Манган и Бакар.Омега-3 масни киселини.Ореви се еден од најдобрите растителна основа извори на омега 3;.Кашу ореви содржат исклучително голема количина на Бакар, минерал кој служи како cofactor за многу ензими.Cashews се исто така богати со Б витамини, Цинк и Селен;.Бадем е убавината орев, поради неговата висока содржина на витамин Е Бразилски Ореви поседуваат уникатен богат вкус, како и највисока содржина на Селен достапен во природен извор на овој минерал.Вие само треба да јадете 3-4 ореви на ден за да се добие здрава доза на овој елемент.Ти си во за лекување со оваа вкусна слоевит Вегетаријанска храна, Морков Торта покриена со неверојатни Вегетаријанска Крем Сирење Мрзнување.Секој залак е поспана!.НАСТАВА : .

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ