.

.

2in1 Дрво Писарот Алатка Тркала по повод Одбележувањето Мерач Дрво Писарот Лизгачки Марк Scraper Прилагодливи Прецизност Линеарна Цел Scriber Мерење Алатка

2in1 Дрво Писарот Алатка Тркала по повод Одбележувањето Мерач Дрво Писарот Лизгачки Марк Scraper Прилагодливи

DEN 1038.96

Количина на стоки
Достапно на барање

【Алуминиум Легура & Месинг Материјал】На дрво писарот мерач е направен од алуминиум и месинг, на површината се третира со високи полимер цврстина, отпорни на абење и издржливи. 【Апликација】Широк спектар на примена, на дрво писарот мерач користете челична мрежа ново надгради голем калибар хартија клипови, refills, игли, моливи, итн, може да се примени во различни материјали, како што се керамика, железо, акрилик, дрво, итн. 【Предности】На машина совет е појачани и има точни линии, кои лесно можат да се намали дрво влакна за да се спречи жито од испаѓање, на скалата е јасно видлива, лесно да се измери, и двојки како мерач на длабочина, брз и лесен за ракување. 【Спецификација】површината на одбележувањето мерач се третира со anodizing, контрола е удобно, носат-отпорни, и отпорно на гребење, 0 ~ 120mm / 0 ~ 4.7 во мерен опсег, 1mm / 0.04 во мерење на точност. 【Гаранција за квалитет】Пред да ја напушти фабриката, овој производ е строго надгледувани, ги задоволуваат стандардната спецификација, и строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот, што може да се користат со доверба.Спецификација : Предмет Тип : Дрво Писарот Мерач Материјал : Алуминиум легура + месинг Мерен Опсег : Прибл. 0 ~ 120mm / 0 ~ 4.7 во Мерење на Точноста : Прибл. 1mm / 0.04 во Површинска обработка : Anodizing Големина : Прибл. 210mm / 8.3 во, 138mm / 5.4 во Големина : Прибл. 52mm / 2in Пакет Листа : 1 x Дрво Писарот Мерач 2 x Молив 1 x Молив Ракав.

Деталните информации

Item Type:
Woodworking Scribe Gauge
Material:
Aluminum alloy + brass
Measuring Range:
Approx. 0 ~ 120mm / 0 ~ 4.7in
Measurement Accuracy:
Approx. 1mm / 0.04in
Surface Treatment:
Anodizing
Size:
Approx. 210mm / 8.3in, 138mm / 5.4in
Size:
Approx. 52mm / 2in
Package List:
1 x Woodworking Scribe Gauge :
2 x Pencil :
1 x Pencil Sleeve :

Тие исто така купуваат со овој производ