.

.

LG-MPAU33 1/3 hp Алуминиум Мулти-Цел Пумпа

LG-MPAU33 1/3 hp Алуминиум Мулти-Цел Пумпа

DEN 1096.80

Количина на стоки
Достапно на барање

ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : отпорни на Корозија епоксидна-обложена фрлија-алуминиумско куќиште за чувствувате топлина дисипација.УДОБЕН : 3/4 инчи се БОРИМЕ за испуштање се вклопува во стандардната градина црево; 1-1/4-инчен адаптер е вклучен; 10-метарски кабелот за напојување вклучени.МУЛТИ-ЦЕЛ : Овој практичен, 1/3 hp пумпа е идеален за општи вода пренос и домаќинство со вода отстранување апликации.ПРЕНОСЛИВОСТ : мала тежина и доаѓа со вграден-во рачка за олеснување на сместување и отстранување.Гаранција : Овој производ е поддржана од страна на Малите Гигант Одберете Серија 3-година производителот и поддржани од страна на нашите извонредни Технички Поддршка на експерти.Овој практичен Малку Гигант Одберете Серија на LG-MPAU33 Алуминиум Мулти-Цел пумпа е наменета за вода за пренос и општи вода отстранување апликации.Овој прирачник пумпа доаѓа опремен со 3/4-инчен dishcharge која придава лесно да стандард градина црево.На 1.25-инчен FNPT адаптер исто така е вклучена.Оваа пумпа доаѓа со пригоден носат-рачка и 10-метарски кабелот за напојување.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ