.

.

СТП Пренос Појас,Портокал Мазна Површина СТП Полиуретан Круг Лента за Возење Пренос(6mm10m)

СТП Пренос Појас,Портокал Мазна Површина СТП Полиуретан Круг Лента за Возење Пренос(6mm10m)

DEN 530.16

Количина на стоки
Достапно на барање

СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина.Оваа Полиуретан круг појас е мазна површина, и висока цврстина.Отпорност на абење и отпорност, лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век.Тоа може да го замени традиционалниот гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво.Се користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн.Големина : 6mm*10m.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ