.

.

Rancilio Силвија Еспресо Машина Поправка Комплет.

Rancilio Силвија Еспресо Машина Поправка Комплет.

DEN 324.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа ОЕМ поправка комплет може да ви помогне да се утврдат некои од најчестите Rancilio Силвија проблеми.Вода истекување на околу portafilter : Вообичаено grouphead заптивка треба да биде заменет.Протокот или нема проток на вода од grouphead.Вашиот екран е веројатно затнат и треба да биде заменет.Сите ОЕМ Rancilio делови : Група Заптивка #36301030 , Група Завртка #37030518, Група Екран #40200005. Овој комплет содржи Rancilio Силвија ОЕМ grouphead заптивка и на екранот.Ова може да еспресо машина поправка комплет ви даде одличен вкус на кафе повторно.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ