.

.

KILZ ПОЧИТ Внатрешни работи Полу-Сјајна Боја и Буквар во Еден, 1 Галон, Моторни Сива (ТБ-38)

KILZ ПОЧИТ Внатрешни работи Полу-Сјајна Боја и Буквар во Еден, 1 Галон, Моторни Сива (ТБ-38)

DEN 378.96

Количина на стоки
Достапно на барање

KILZ ПОЧИТ Полу-Сјај е ниска VOC, 100% акрил напредна технологија боја и буквар во еден формулиран за супериорен го сокријат и да го покриеност со исклучителна трајност и mildew отпор.Моторни Сива е длабока, јаглен сива боја на олово.Оваа солидна боја додава софистицираност и изгледа најдобро со природно осветлување и осветлување - до средината на тон на тротоарите.И блескава боја brightens ѕидови со елегантни рефлексивни сјај.Овој извонреден боја формула може да се изрибан чисти безбедно.Боја и буквар во 1 ги опфаќа светлина-медиум дамки и светло-темно боја промени.KILZ ПОЧИТ Боја доаѓа во четири sheens и 100 класичен neutrals и на тренд бои.Нашите ниски-VOC трајни и перат долготрајни бои ќе го разубават вашиот дом и да ги зголеми своите livability и вредност. 1-Галон може на KILZ ПОЧИТ Полу-Сјај Моторни Сива ТБ-38 Внатрешни работи Боја за употреба со високо-квалитетни четки или ролки.До 400 квадратни.ft.по галон покриеност на мазни површини.Употреба на правилно подготвени обложени или необложени дрво, base, ѕидани и излечи гипс.Површини треба да биде чист и слободен од прашина, маснотии, креда, мувла, ' рѓа и пилинг боја.Се меша добро пред употреба.KILZ е производство на премиум primers и бои за 40 години и поткрепа на ова искуство, во секој галон на KILZ Боја.Име Боја Бренд на Годината во 2015 година во Харис Анкета Equi Trend Вта.Цел живот Ограничена Гаранција (види етикета за детали).GREENGUARD Заверена : ниско ниво на испуштање на VOCs.Боја примероци се достапни во 8 мл.контејнери или отстранлив Кора & Стап листови.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ