.

.

KastKing UPF 50 Boonie Шапка Риболов Капа со Отстранлив Врат Размавта Сонцето Капи за Мажи

KastKing UPF 50 Boonie Шапка Риболов Капа со Отстранлив Врат Размавта Сонцето Капи за Мажи

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно на барање

На дамки на леопардот се единствени, но тие работат без разлика дали тој е во дрво или демнат на теренот.Еластичен нерешено string може да се прилагоди на секоја големина обезбедување удобно се вклопуваат за сите ваши активности на отворено.Двете шапка и вратот shield се оценети UPF 50 и се направени за да се заштити вашето лице и врат од сонцето штета, без да пенливата со очила за секое отворено авантура.На прилагодливи брадата рака обезбедува вашиот капа не ќе бидат изгубени на windy ден.Со разбирање на тоа како светлина diffuses и фрагменти преку Woodland; било да е тоа преку листовите, на зеленило и дрвја врз woodland understory, во било dappled сенка, полни на сонце, или целосна сенка често даваат области на висок контраст (дури и за облачни денови), тоа создава растурени мали фрагменти на светлината – "stippling".Го носат овој УВ Заштита од Сонце шапка како плажа шапка, риболов шапка, пешачење шапка, или safari шапка.Еластична затворање.Прилагодливи Fit – Овој една големина одговара на сите шапка може да се прилагоди со еластична нерешено string внатрешноста на главата бенд и се заклучува во место со странично монтиран toggle button.Стилски облека може да им помогне на поттикне риболовците за да ги прикријат, додека на вода, така Kast King има здружи со Prym1 Кавер-да ги нудат најновите модерни стилови и бои.ОТСТРАНЛИВ ВРАТ SHIELD – За екстра заштита од сонце Kast King има вклучени vented светлина-тежина вратот штит за дополнителни покривање на вратот и горниот дел на грбот.Имаме, исто така, вградени влага wicking главата бендот да се задржи пот надвор од вашите очи.Стилски облека може да им помогне на поттикне риболовците за да ги прикријат, додека на вода, така Kast King има здружи со Prym1 Кавер-да ги нудат најновите модерни стилови и бои.Лов бои се исто така достапни за почетокот и крајот на сезоната услови за да ви помогне да останат скриени од поглед.Главни КАРАКТЕРИСТИКИ – UPF 50 заштита од Сонце– Mesh venting промовира проток на воздух – Влага wicking главата бенд - Прилагодлив нерешено кабелот за оптимално fit – Прилагодливи брадата рака – Отстранлив врат shield Модерен Prym1 и цврсти бои.UPF 50 Заштита – Kast King Сол Armis Boonie Сонцето Капа за мажите и жените е оценет UPF 50 за да се осигура дека вие сте заштитени од сончевите штетните UVA и UVB зраци.На vented мрежа страни помогне да се зголеми протокот на воздух за да бидете сигурни дека ќе остане ладно и суво.Во текот на годините, Stacies инспирацијата дојде од 'pointillism уметност.Произведени од светло-тежина дише материјали, оваа опрема не само што ќе се заштитите од сонцето, но ќе ви помогне да бидете кул и удобно во текот на долг ден во голема отворено.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ