.

.

Секира Sickle Сет на 100 Капе Emitters Совршен за 4mm / 7mm Цевка, Прилагодлив 360 степени Проток на Вода Наводнување капка по капка Систем за Полевање.

Секира Sickle Сет на 100 Капе Emitters Совршен за 4mm / 7mm Цевка, Прилагодлив 360 степени Проток на Вода Наводнување

DEN 359.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Вкупна должина : 5.2 инчи / 13cm; вода штекер дупка со дијаметар : 0.05 инчен / 1.4 mm.Наводнување агол : 360 степени Погоден за 4/7mm (Внатрешен/Надворешен дијаметар) цевка.Секој dripper има 8 штекер дупки на врвот.Проверете дали цревото е омекнат пред поврзувањето, ќе впие крај на 1/4" цевки со МНОГУ топла вода, пред да приложување на dripper, цврста притисни со малку додаде wiggling добива на цревото со sprinkler.Насочува вода каде точно ви треба тоа во широк спектар на садење области се Однесува вода се слични со спреј главата на подземни систем за садови, кади, земјата маска, убав градини и Слично.Прилагодливи Проток на Вода : проток на Вода може да се прилагодува со ротирачки вода штекер дупка капа.Ја прилагодите количината на вода според реалните потреби, дозволете му на вашиот растение расте здрава, освен водните ресурси и да се заштедат пари.Користете го овој сестран staked 360 степени полн круг Режим Микро-Bubbler да се применуваат вода-заштеда на наводнување капка по капка во повеќе места низ вашето уредување.Микро-Bubbler се однесува вода се слични со спреј главата на подземни систем за проектирање 8 потоци на вода во полн круг Режим.Лесно насочува вода каде точно ви треба тоа во широк спектар на садење области.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ