.

.

СТП Пренос Појас, Висока-Перформанси Практични Зелена Полиуретан Круг Појас, за Диск Пренос Пакување Машина(3mm10m)

СТП Пренос Појас, Висока-Перформанси Практични Зелена Полиуретан Круг Појас, за Диск Пренос Пакување Машина(3mm10m)

DEN 215.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век.Се користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн.Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност.Тоа може да го замени традиционалниот гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво.СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина.Функција : СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност на Лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век може да се замени традиционалните гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво што се Користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн Спец : Материјал : Полиуретански Боја : зелена Големина(Опционално) : 2mm*10m,3мм*10m,4mm*10m,5mm*10m,6mm*10m,8mm*5m,10мм*3м,12mm*3м,15mm*3m Површина : Груб Тежина : Околу.44g~650g/1.6 оз~22.9 оз начин на употреба : користете посветли или електрични оган греење, го донесе задник во круг,преземаат заеднички темелно исчистени, како макара, индустриски појас Пакет листа : 1 x Полиуретан Круг Појас .

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ