.

.

IR Illuminators, Алуминиум Легура IP65 Водоотпорен Инфраред се Пополни Светлина DC12V-24V за Домашна Безбедност

IR Illuminators, Алуминиум Легура IP65 Водоотпорен Инфраред се Пополни Светлина DC12V-24V за Домашна Безбедност

DEN 544.56

Количина на стоки
Достапно на барање

【AC / DC12 V-24 V】Широк напон постојан струја коло, AC / DC12 V-24 V е достапна, слободно жици без оглед на позитивните и негативните столбови, флексибилни за да ги користите. 【2.0-дебел алуминиумски супстрат】2.0-дебел алуминиумски супстрат, брз коефициент на топлинска спроводливост, силна топлина дисипација, која е стабилна и има подолг живот. 【IP65 водоотпорен】Умре-фрлија алуминиум легура школка, IP65 водоотпорен одделение, не се плаши од надворешна инсталација. 【6 Pcs инфраред светла】6 Pcs високо-моќ инфраред светла во голема мера може да го подобри ноќ ефект на камерата, и ефикасна зрачењето растојание е 20М. 【Се прилагоди на монтажа агол】Со заградата, овозможува да се прилагоди на монтажа агол по волја, да ги исполнуваат на вашиот differend потреби.Функција : 1. Умре-фрлија алуминиум легура школка, IP65 водоотпорен одделение, не се плаши од надворешна инсталација.2. 2.0-дебел алуминиумски супстрат, брз коефициент на топлинска спроводливост, силна топлина дисипација, која е стабилна и има подолг живот.3. 6cs високо-моќ инфраред светла во голема мера може да го подобри ноќ ефект на камерата, и ефикасна зрачењето растојание е 20М.4. Широк напон постојан струја коло, AC / DC12 V-24 V е достапна, слободно жици без оглед на позитивните и негативните столбови, флексибилни за да ги користите.5. Со заградата, овозможува да се прилагоди на монтажа агол по волја, да ги исполнуваат на вашиот differend потреби.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Инфрацрвен Пополни Light Material : Алуминиум Alloy Color : Како слика shown PCB : Висока Термичка Спроводливост Алуминиум Substrate Working Режим : Automatic Ден и Night Working Температура : -40 ℃ - + 60 ℃Заштита Ниво : IP65 Working Напон : DC12 V-24 VOutput Моќ : 6 WLight Агол : 8 - 90 Степени (прилагодливи)Школка Материјал : Умре-фрлија Алуминиум Alloy Size : Прибл. 12 x 9 x 4cm/4.7 x 3.5 x 1.6 in Irradiation Растојание : Прибл. На 20 милиони/65.6 стапки Пакет Листа : 1 x Инфраред се Пополни Светлина.

Деталните информации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Infrared Fill Light
Material:
Aluminum Alloy
Color:
As picture shown
PCB:
High Thermal Conductivity Aluminum Substrate
Working Mode:
Automatic Day and Night
Working Temperature:
-40 ℃ - + 60 ℃
Protection Level:
IP65
Working Voltage:
DC12V-24V
Output Power:
6W
Light Angle:
8 - 90 Degrees (adjustable)
Shell Material:
Die-cast Aluminum Alloy
Size:
Approx. 12 x 9 x 4cm/4.7 x 3.5 x 1.6in
Irradiation Distance:
Approx. 20m/65.6ft
Package List:
1 x Infrared Fill Light :

Тие исто така купуваат со овој производ