.

.

Derminpro Мажите Henley Памук Повик Краток/Долг Ракав Лесни Копчето Маици

Derminpro Мажите Henley Памук Повик Краток/Долг Ракав Лесни Копчето Маици

DEN 383.76

Количина на стоки
Достапно на барање

65% Полиестер, 35% Памук.Копче затворање.Машина За Миење. 35% ПАМУК, 65% ПОЛИЕСТЕР, Супер меки, Висок квалитет на ткаенина.Удобно деколте дизајн, направи т-маица повеќе трајни, не е лесно да се деформира.Основни & Модерна Henley Долг Ракав маици, Секојдневен Памук Долг Ракав Henley Tee кошули, Мода Тенок Одговара Т-маица, се Повлече на затворање, Солидна боја.Одговара дизајн, како нарачана.Не е лесно да се намали и да не згаснат, многу удобно.МЕКА НА ДОПИР.Екипажот вратот henley долг ракав кошула со четири-копче фуста.Мулти-боја опција, мулти-фацетирани да се покаже вашиот стил.Двојно stitched полите и ракав за издржливост.Лесно да одговараат на вашите фармерки и палта, голема со стилови, од неформални да се класика.Henleys се еден чекор нагоре од т-маица кога станува збор за привлекување фактор.Тие даваат еден неврзан софистицираност на вашата облека и да се лесно да се додава на вашиот викенд гардероба.Ги собереш неколку во неутрални бои како бела, сива, и морнарицата, и ќе биде во можност за да се спарите со речиси било каков панталони што го поседувате.Материјал : Памук Мешавина, Дише, Удобни, Меки.Дизајн : - Ретро основниот стил - Четири Plackets - Овој Долг Ракав Henley Плетени Кошула прави да изгледа чисто но уредни.Сезона : Секојдневно носат за сите сезони, може да се носи самостојно или како слој под џемпери, јакни или палта според временските услови.Инструкции за перење : Рака мие или машина за миење, и може да биде сува-исчистени.Забелешка : Како ова, т-маица е тенок одговара еден, Ако сакате да го носат како редовни големина, ние ви препорачуваме ве молиме цел поголем големина од својата нормална големина.Стил Боја # 09 (Долг Ракав) е направен од 35% Памук + 65% Polyester Style Боја # Џеб (Долг Ракав) се изработуваат од 65% Памук + 35% Polyester Style Боја # Henley Вратот (Долг Ракав) е направен од 100% Памук/ 95% Памук + 5% Spandex While Стил на Боја-sl & Боја-02 (Кратки Ракави) е направен од 100% Памук.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ