.

.

Гел Седиште Перница (Сина) за Канцеларија Стол, инвалидска Количка, Автомобил, Двојно Декер Канцеларија Седиште Подлога со Не се Лизга Покрие Дише за Ишијас и Tailbone Б

Гел Седиште Перница (Сина) за Канцеларија Стол, инвалидска Количка, Автомобил, Двојно Декер Канцеларија Седиште

DEN 479.28

Количина на стоки
Достапно на барање

ОДЛИЧНА ДИШЕ ДИЗАЈН : прави со ултра-flex полимер, гел за поддршка седиште перница во согласност на вашиот tailbone и форма, апсорпција притисок поени.Седиштето Подлога донесува структура во голема мера го намалува преносот на топлината помеѓу задникот и седиштето,се зголемува циркулацијата на воздух и да се задржи кул на дното за sedentary.ОЛЕСНУВАЊЕ на БОЛКАТА & ПРАШАЊЕ : Со рамномерно дистрибуција на тежината низ површината на седиште перница, структурата дизајн елиминира болни притисок поени, услови од lumbar вирус, ишијас и други.подобрување на циркулацијата на крвта и олеснување на вашиот долниот дел на грбот, ишијас, хип болка,или карличен проблемите предизвикани од страна на долго-час sittings.УДОБНО КАКО ОБЛАЦИТЕ & ТРАЈНИ : Еластична само ладење гел материјал одржува својата првобитна форма durably.и совршено го задржува својот облик, дури и со продолжена употреба.оваа густа дизајн се чувствува како супер меки.Ќе имаат многу удобно искуство.ДВОЈНО ДЕКЕР & Не се лизга опфаќа : гел перница вклучува анти-лизга крпа .двоен слој мрежа дизајн Не само Поголеми и подебели, но исто така и поудобно.ДИМЕНЗИИ : 16.14 и делови x 13.78 х 1.18 инчи .ТЕЖИНА : 2.79 Фунти.ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ & ПРЕНОСНИ : На платно корица има патент дизајн.Седиште перница е извадена за перење .кој е лесен за чистење.Гелот седиште е светлина и преносни.И тоа е доволно мала за да се носи со авион за долги летови.Боја : Сина Седиште Перница.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ