.

.

10L0L Универзална Голф Количка Купола Светлина, Безжични Осветлување USB Полнење LED Допир Покривот Светлина со Тајмер

10L0L Универзална Голф Количка Купола Светлина, Безжични Осветлување USB Полнење LED Допир Покривот Светлина

DEN 575.76

Количина на стоки
Достапно на барање

нашите голф количка покривот светлина со 5 висока светла LED светилки во внатрешноста, кои ги носи 100% светлината во темнината состојба. Енергетски-ефикасни LED, без светилки за да го замени.Овие голф количка LED светла светла доволно за да бидете сигурни дека никогаш не ќе се сопнуваат во темница.Не ја менувате светлината од едно до друго место, во спротивно ќе ја изгуби својата stickiness и прекинеме со пластичен капак.Лесно да се работи – (TOUCH/OFF/10 MIN) : ДОПИР : 1) кратко притиснете го центарот на LED светло за да го вклучите или исклучите; 2) долго притиснете го центарот на LED светлина, светлината ќе биде заличи или потемни постепено; 10 MIN : иста функција како на ДОПИР, кога не сакате да го исклучите светлото рачно, можете да го вклучите и ќе одам по 10 минути.USB Полнење.Функција : .Боја Температура:3000 K. 1 x Прирачник за Корисникот. Главно наменети за мали темни места.Единица Брои:1-ПАКЕТ.Нашите 3 M двострано лепило влошки се супер силни.Тоа е светла доволно како добро осветлена од месечина во ноќта кога ќе се стави на вашиот голф количка покрив.Совршен LED Мини пак светлина сте во потрага за во темната ноќ.Dimmable & Светлината Меморија.Universal ДОВЕДЕ купола светлина - безжични напојува батерија - кул бело LED голф количка покривот светлина за Клуб Автомобили, EZGO, Јамаха, Колумбија, Cushman, Garia, Tomberlin, итн.Вклучете Контрола:Допрете / Press / Push / Контакт/ Копче.

Деталните информации

Light source:
1x High Bright 10L0L Golf Cart Roof LED Light Luminous flux

Тие исто така купуваат со овој производ