.

.

Универзитет од Питсбург Пит Пантери Налепница Винил Decal Лаптоп Шише за Вода Автомобил Бележник (4 Инчен Set)

Универзитет од Питсбург Пит Пантери Налепница Винил Decal Лаптоп Шише за Вода Автомобил Бележник (4 Инчен Set)

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Премиум Налепници - Овие налепници и decals се професионално да се отпечатат на високо-квалитетни отворено одделение винил, обезбедување на живописни бои кои стојат надвор.Лесно affix да било мазна површина : едноставно се чисти, се применуваат на етикетата, и нежно да ги избалансираат сите меурчиња, кои работат од центарот нанадвор.Повеќе намени - Нашата премиум налепници и decals ви даде способност да ги користат во голем број на начини.Место нив на прозорецот, лаптоп или компјутер, автомобил, шише за вода, или било која друга цврста површина.Произведено во сад на Америка - Сите наши налепници и decals се Направени во сад на Америка на нашиот објект во Чикаго.Секој налепница е спакуван во внатрешноста на 100% рециклиран картон плик направени со 35% пост-потрошувачот производ.Пустински Кактус - Ние сме Чикаго-врз основа на Уверение ЛГБТ Бизнис Претпријатија.Пустински Кактус има за лиценцирање на договори за професионални лиги, бројни колеџи и универзитети, како и во други организации.Официјално Лиценцирани Производ - Пустински Кактус е официјално лиценцирани добавувачот за оваа институција, што значи институцијата ја одобри дизајн и Пустински Кактус плаќа авторски права за користење на ознаки.Дали сте во потрага по висок квалитет на лиценциран производ, кој е совршен начин да ја покаже својата гордост за вашиот колеџ, универзитетот, или институција?Нашите налепници и decals може да се користи во бројни начини!Место нив во автомобил, на лаптоп или компјутер, на шише за вода, или било кој друг мазна површина.Дали сакате стилски декорација или подарок за некој посебно во вашиот живот, ние сме тука за да бидете сигурни дека ќе добиете ништо друго освен најдоброто.Ние нудиме други квалитетни лиценцирани производи, вклучувајќи lanyards, keychains, табличка рамки, и знамиња.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ